دریاچه ی نمک شگفت انگیز ناترون تانزانیا (عکس)
تصاویر دیدنی از زیباترین نمک زار دنیا واقع در ناترون تانزانیا   این نمک زار فوق العاده که در کشور تانزانیا قرار دارد یک طبیعت شگفت انگیز و کم ن

آکاایران: دریاچه ی نمک شگفت انگیز ناترون تانزانیا (عکس)

آکاایران: تصاویر دیدنی از زیباترین نمک زار دنیا واقع در ناترون تانزانیا

 

این نمک زار فوق العاده که در کشور تانزانیا قرار دارد یک طبیعت شگفت انگیز و کم نظیر دارد که آن را تبدیل به زیباترین نمک زار دنیا کرده است.

 

دریاچه ی نمک ناترون واقع در تانزانیا یکی از آرام ترین دریاچه های آفریقاست؛ محلی مناسب برای زندگی فلامنگوهای در معرض خطر انقراض است اما این بهشت فلامنگوها برای تعداد زیادی از حیوانات دیگر یک جهنم به تمام معنی است و یک سری از وحشتناک ترین عکس های موجود در جهان در این دریاچه گرفته شده اند. عکس هایی از حیواناتی که انگار بلافاصله تبدیل به سنگ شده اند.

 

محیط دریاچه ی نمک ناترون به طرز زیادی خشن است به طوری که pH آن گاهی به ۱۰٫۵ و دمای آن گاهی به ۶۰ درجه سانتی گراد می رسد. شرایط موجود و خاصیت قلیایی زیاد این دریاچه به علاوه ی مقدار زیاد آمونیک می تواند پوست و چشم های حیوانات ناسازگار را بسوزاند و به همین خاطر موجودات بسیار کمی شانس زندگی در چنین محلی را دارند که از بین آن ها می توان به باکتری های نمک دوست، ماهی های قلیا دوست و فلامنگو ها اشاره کرد.

 

حالت شدید قلیایی این دریاچه عمدتا به دلیل سدیم کربناتی (ماده ای که در گذشته برای مومیایی کردن افراد در مصر باستان استفاده می شده) است که از تپه های مجاور به این دریاچه سرازیر شده و تا حدی باعث قرمز شدن رنگ آن می شود. شاید هم بتوان گفت قبرستانی را برای هزاران پرنده ی کوچک ایجاد می کند.

دریاچه نمک دلپذیر

بزرگ ترین دریاچه نمک دنیا

 

دریاچه نمک ناترون تانزانیا

 

جذاب ترین نمک زار دنیا

 

دریاچه نمک

 

.

منبع : taknaz.ir

منبع : بخش عکس آکاایران
برچسب :