3 اشتباه بزرگ در خرید خودرو که افراد باهوش هرگز مرتکب نمی‌شوند
در چند سال اخیر با توجه به افزایش قیمت خودروها و همچنین وارد شدن خودروهای لوکس به بازار خرید و فروش، خودرو به یک کالای سرمایه‌ای و بااهمیت در سبد دارایی‌های افر

به نام خدا

شاید تا چندین سال پیش می‌توانستیم خودرو را یک جز نه‌چندان بااهمیت از دارایی‌های افراد در نظر بگیریم، اما واقعیت اینجاست که در چند سال اخیر با توجه به افزایش قیمت خودروها و همچنین وارد شدن خودروهای لوکس به بازار خرید و فروش، خودرو به یک کالای سرمایه‌ای و بااهمیت در سبد دارایی‌های افراد تبدیل شده است. حفظ دارایی همیشه یکی از مسائل مهم برای افراد با هوش مالی بالا بوده و هست. به همین دلیل تصمیم گرفته‌ایم تا در این متن به خطاهایی که می‌تواند در خرید خودرو سرمایه مالی شما را بر باد دهد اشاره‌ای داشته باشیم.

خطای 1) مشورت نکردن با یک فرد متخصص قبل از خرید خودرو

مشورت نکردن با متخصصان حوزه خودرو و عدم دریافت اطلاعات کافی می‌تواند باعث شود تا انتخاب‌های غلط جایگزین خرید درست و منطقی شده و سرمایه شما به خطر بیافتد. همچنین عدم استفاده از مشاور باعث می‌شود تا شما مجبور به‌صرف زمان زیاد بر روی جستجوی خودروی موردنظر شوید؛ آن هم خودروهایی که کارشناسی نشده‌اند و درستی یا نادرستی اطلاعات ارائه شده در مورد آن‌ها در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

برای پیشگیری از این اشتباه بسیار رایج بهتر است در ابتدای تصمیم‌گیری به خرید خودرو، با یک کارشناس متخصص در حوزه خودرو مشورت نمایید.این کارشناس می‌تواند بر طبق بودجه در نظر گرفته‌شده، نیازها و سلیقه شخصی‌تان گزینه‌های مطلوب را به شما معرفی نماید .

خطای 2) کارشناسی نکردن خودرو قبل از خرید

تمامی خودروها، اعم از صفرکیلومتر و یا کارکرده نیاز به کارشناسی پیش از خرید دارند. این کار می‌تواند تا حد زیادی خیال شما را از شرایط خودروی مورد معامله راحت کند. ممکن است شما در خرید از یک آشنا مانند دوست و فامیل احساس کنید که نیازی به کارشناسی نیست و صداقت وی برای شما تائید شده است. نکته اینجاست که ممکن است فرد آشنای مورد نظر شما از برخی از عیوب خودروی خود به‌خوبی مطلع نباشد و یا خودرو را در موقع خرید معیوب خریداری کرده باشد. این مساله حتی شامل خودروهای تحویلی از نمایندگی‌های فروش هم خواهد شد. ممکن است خودرو در برخی امکانات دچار مشکل اولیه باشد و یا در حین جابجایی مشکلاتی برای بدنه آن ایجاد شده باشد. به خاطر داشته باشید که امضای برگه تحویل خودرو توسط شما در نمایندگی به معنای تائید عدم وجود هرگونه مشکل در خودرو خواهد بود.

برای جلوگیری از پیشامد چنین مشکلی بهتر است پیش از خرید خودرو و یا تحویل آن از یک کارشناس حوزه خودرو بخواهید تا خودروی موردنظر شما را در مواردی مثل موتور، جعبه‌دنده، بدنه، آپشن ها و ... کارشناسی نماید .

خطای 3) نوشتن قولنامه بدون توجه به قوانین حقوقی

مبایعه‌نامه و یا در اصطلاح عوام قولنامه یک قرارداد برای نقل‌وانتقال خودرو بین خریدار و فروشنده است. قولنامه به صورت قانونی و اصولی شامل بندهایی است که حذف هر کدام آن‌ها و یا عدم درج صحیحشان می‌تواند برای شما بار حقوقی و یا کیفری داشته باشد. بهتر است برای اجتناب از ریسک مالی سرمایه و عدم درگیری در مراکز حقوقی تنظیم قولنامه را به متخصصان این امر بسپارید تا با دانش حقوقی خود شما را از درگیر شدن در مهلکه‌های مالی نجات دهند.

همراه مکانیک، بزرگ‌ترین شرکت خدمات خودرویی در کشور است که با احداث اولین نمایشگاه خودروهای کارشناسی شده توانست تجربه جدیدی از خرید و فروش خودرو را برای افراد رقم بزند.

با خرید خودرو از نمایشگاه خودرو همراه مکانیک از مزایای زیر بهره‌مند می‌شوید:

  • فقط هزینه‌ی کارشناسی و خدمات خودرو خریداری شده را پرداخت می‌کنید، در‌صورتی‌که اگر خودتان می‌خواستید خودرو دست‌دوم بخرید، به‌طور میانگین بین 3 تا 5 بار نیاز بود که از خودروهای مختلف بازدید و آن‌ها را برای خرید مطمئن‌ کارشناسی کنید و این یعنی حداقل باید 3 برابر برای خرید خودرویتان هزینه می‌کردید.
  • خودرو کارشناسی‌شده به‌همراه گزارش کامل کارشناسی با سربرگ شرکت را خواهید خرید.
  • ضمانت پرداخت خسارت تا 7 روز روی خودرو به شما تقدیم خواهد شد.
  • از مشاوره‌ی حقوقی رایگان برای عقد قولنامه در محل بهره‌مند خواهید شد.

پس همین حالا وارد این سایت خرید خودرو شوید و از خودروهای موجود در نمایشگاه همراه مکانیک بازدید کنید.

با همراه مکانیک مطمئن بخرید، آسان بفروشید

منبع : بخش عکس آکاایران
برچسب :