عجیب ترین حیوانات زیبای دنیا که تازه کشف شده اند
حیوانات زیبایی در دنیا وجود دارد که اخیرا شناسایی و کشف شده اند و تا به حال آن ها را ندیده اید، با ما همراه شوید تا شما را با زیباترین و عجیب ترین حیوانات جهان
به باغ‌وحش حیوانات عجیب خوش آمدید
آکاایران: بیش از 8.7 میلیون گونه جاندار در کره زمین زندگی می‌کنند که تنوعشان باور نکردنی است. از شاهین‌‌هایی گرفته که در ارتفاعات آسمان سیر می‌کنند تا ماهی‌هایی که در تاریک‌ترین نقاط اقیانوس‌ها به زندگی خود ادامه می‌دهند. تعداد این جانداران و حیوانات عجیب آنقدر زیاد است که اگر گیاهان و سایر جاندارانی که اطلاعات زیادی از آن‌ها موجود نیست را حذف کنیم و فقط بخواهیم یک جمله از هر جانوری که تاکنون منقرض نشده است بخوانیم به چندین سال زمان نیاز خواهیم داشت. 
 

به باغ‌وحش حیوانات عجیب خوش آمدید

در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات آکا, تصمیم داریم به جنبه‌ی اعجاب انگیز طبیعت بپردازیم و بعضی از اشکال منحصر به فرد حیات بر روی این کره‌ی خاکی را به شما معرفی کنیم. این شما و این فهرست عجیب ترین حیوانات زیبای جهان که به تازگی شناسایی شده اند و شاید تا به حال اصلا نمونه ای از آنها را ندیده باشید. با ما همراه باشید.


حتما می‌پذیرید که گوسفند دیگر نمی‌تواند توهین باشد

این عضو خاص از خانواده گوسفندها بومیِ کشور سوئیس است و ظاهرا از نژادهای بسیار نادر گوسفندها محسوب می‌شود. این گوسفندها گوسفندِ پوزه سیاه نامیده می‌شوند.

به باغ‌وحش حیوانات عجیب خوش آمدید

مشکیِ مشکیِ مشکی

این گونه خاص از خانواده مرغ و خروس‌های خانگی، ایام سِمانی نامیده می‌شود و ظاهرا فقط در کشور اندونزی یافت می‌شود. جالب است بدانید علاوه بر رنگِ پوست و پرها، تمامی ارگان‌های داخلی، استخوان و تخمِ این مرغِ عجیب هم سیاه رنگ است. گوشت این پرنده مشتریانِ فراوانی در رستوران‌های لوکسِ نقاط مختلف دنیا دارد.

به باغ‌وحش حیوانات عجیب خوش آمدید

اژدهایی که تظاهر می‌کند یک پرنده است

راستش را بخواهید خودم هم از دیدن ظاهر عجیب این پرنده تعجب کردم و اندکی درباره‌اش جست‌وجو کردم. این پرنده پوتو نامیده می‌شود و یک پرنده شب‌زی است و در شب‌ها شکار می‌کند. راستش را بخواهید نام خانواده این پرنده هم مانند اسم و ظاهرش عجیب است و این پرنده عضوِ خانواده پرنده‌های دهان‌قورباغه‌ای است. پوتو بومی آمریکای مرکزی و آمریکای جنوبی است.

به باغ‌وحش حیوانات عجیب خوش آمدید

یک فنچِ خوشرنگ

این پرنده بسیار خوشرنگ Rose Finch یا فنچِ رزی نام دارد. فنچ رزی ظاهرا بیشتر در آسیا و اروپا دیده شده است.

به باغ‌وحش حیوانات عجیب خوش آمدید

استرالیا؛ سرزمینی که زنبورهایش هم متفاوت است

از آن‌جایی که عکس‌های زیادی از این نوع خاص از زنبور وجود ندارد، این عکس که توسط استِین اِم گرفته شده، عکسی خاص محسوب می‌شود. این زنبور یک زنبورِ ماده از خانواده زنبورهای دارای نوار آبی به حساب می‌آید و بومی استرالیاست.

به باغ‌وحش حیوانات عجیب خوش آمدید

مارای پاتاگونیایی؛ جونده بزرگی که ادای بچه گوزن درمی‌آورد

همان‌گونه که از تیتر مشخص است این جونده جالب و خاص، مارای پاتاگونیایی نام دارد و بومی کشور آرژانتین است. این جونده بر خلاف ظاهرش یک حیوانِ بالغ است و نسبتی هم با خانواده گوزن‌ها ندارد.

به باغ‌وحش حیوانات عجیب خوش آمدید

روباه قطبی در حال تعویض لباس

احتمالا تابحال چشمتان به ظاهر زیبای روباه قطبی افتاده است. این عکس از آن نظر جالب است که روباهِ قطبی را در حالی شکار کرده که آماده تغییر رنگ بدنش برای فصل زمستان می‌شود. مهمترین سلاح این روباه استتار با طبیعت است و درنتیجه در آستانه فصل زمستان روباه قطبی برای استتار با زمین برف‌پوش، کاملا سفید می‌شود.

به باغ‌وحش حیوانات عجیب خوش آمدید

این شما و این هم خرگوشِ دریایی

البته بهتر است همین ابتدا به شما خبر بدهم که این موجود یک نرم‌تن است و جز ظاهرش، هیچ قرابت و نسبتی با خرگوش‌های خشکی ندارد. جالب است بدانید چیزی که برای ما شبیه به گوش‌های خرگوش است در حقیقت ارگان‌های مهمی به نام راینوکورز است و این موجود به کمکِ آن‌ها می‌تواند غلظت مواد شیمیایی در آب را اندازه‌گیری کند.

به باغ‌وحش حیوانات عجیب خوش آمدید

هشت‌پایی که جهان هستی را در خود دارد

موجود عجیب و رنگارنگی که در حال تماشایش هستید هشت‌پای بابتیلِ رنگین کمانی نامیده می‌شود. به نظرم اگر علاقمند به نجوم باشید و خوب به طرح‌های روی بدن این هشت‌پا دقت کنید حتما چند کهکشان و جرمِ فلکی را کشف خواهید کرد.

به باغ‌وحش حیوانات عجیب خوش آمدید

کوکای مادر و کوکای فرزند

جونده بامزه‌ای که در حال تماشایش هستید، کوکا نامیده می‌شود و تقریبا در بزرگترین حالت ممکن، هم اندازه یک گربه خانگی است. کوکاها فقط در یک جزیره به نام راتنست زندگی می‌کنند و موجوداتی شب‌زی هستند. کوکاهای مادر همانند کانگورو دارای کیسه‌ای هستند و می‌توانند تا مدتی فرزندان خود را حمل کنند.

به باغ‌وحش حیوانات عجیب خوش آمدید

این پرنده از بهشت آمده است

حتما آن‌قدر از موجودات روی زمین اطلاع دارید که بدانید در بین پرنده‌ها معمولا پرنده‌های نرِ هر گونه برعکس پرنده‌های ماده، خوش رنگ و زیبا هستند. پرنده‌ای که در تصویر مشغول غذا دادن به جوجه‌اش است یک مرغ مگس‌خوارِ بهشتیِ نر است. این پرنده عمدتا در کشور ژاپن یافت می‌شود و با نگاهی به ظاهرش می‌توان حدس زد چرا ژاپنی‌ها این پرنده را بهشتی می‌دانند.

به باغ‌وحش حیوانات عجیب خوش آمدید

باور کنید این سنجاب از کارتون‌ها بیرون آمده است

اگر بخواهم کاملا با شما صادق باشم وقتی چشمم به ظاهر این سنجاب افتاد حدس نمی‌زدم واقعی باشد. با این حال حقیقت دارد و چنین سنجاب رنگارنگی همین حالا در نقطه‌ای از کره زمین مشغول بلوط خوردن است.

این جونده زیبا سنجابِ غول‌پیکرِ مالاباری نامیده می‌شود و عمدتا در کشور هندوستان و جنگل‌های نزدیکِ ساحل مالابار دیده شده است.

به باغ‌وحش حیوانات عجیب خوش آمدید

حلزون یا چرخ‌دنده؟ مسئله این است

در چنین مقاله‌هایی گاه با موجوداتی روبرو می‌شوید که فقط و فقط میلیون‌ها سال تکامل می‌تواند باعث به وجود آمدن چنین زیبایی شود. چرخ‌دنده‌ای که مشغول تماشایش هستید در حقیقت حلزون زمینیِ کوبایی نامیده می‌شود و همان‌گونه که از نامش پیداست بومی کشور کوبا می‌باشد.

به باغ‌وحش حیوانات عجیب خوش آمدید

یک لاک‌پشتِ چاقِ ژله‌ای

ترجمه نام لاک‌پشت عجیب حاضر در تصویر اندکی طولانی می‌شود. این لاک‌پشت، لاک‌پشتِ غول پیکرِ نرم‌لاکِ کانتوری نامیده شده است و سبک زندگیش هم مانند ظاهر و نامش عجیب و غریب است.

این لاک‌پشت 95 درصد عمرش را به صورت مدفون و کاملا بی‌حرکت زیر شن‌ها می‌گذراند و تنها روزی دو بار و برای تنفس حاضر می‌شود تکانی به خود بدهد. این گونه می‌تواند بسیار بزرگ شود و گاهی طول بدنش به 2 متر هم می‌رسد.

به باغ‌وحش حیوانات عجیب خوش آمدید

 
منبع : بخش عکس آکاایران
برچسب :