عکس های انتخاب برترین قورباغه های خندان جهان
عکس های منتخب از دنیای خنده دار قورباغه ها از دیر باز قورباغه و وزغ در افسانه های ملل مختلف، نقشی خاص بر عهده داشته و اغلب نیز درگیر جادو و

آکاایران: عکس های انتخاب برترین قورباغه های خندان جهان

آکاایران: عکس های منتخب از دنیای خنده دار قورباغه ها

از دیر باز قورباغه و وزغ در افسانه های ملل مختلف، نقشی خاص بر عهده داشته و اغلب نیز درگیر جادو و طلسم بودند. در دنیای واقعیت نیز گاهی بی تقصیر مرگ به بار می آورده اند. تنوعی گسترده از دوزیستانی که اگر از زاویه ای دیگر به آنها نگریسته شود، شاید حتی خنده دار و عجیب نیز ظاهر شوند.

در داستان های فولکلور و محلی اروپا در قرون وسطی، قورباغه ها، به عنوان موجوداتی شیطانی شناخته شده که اغلب در خدمت جادوگران بودند و از این رو شهرت خوبی نداشتند. به طوری که حتی کلیسای کاتولیک از آنها به عنوان حیوانات خانگی جادوگران نام می برد. اما به تدریج و در طی قرون متمادی، این موجودات متفاوت نیز از این قالب خارج شده و به عنوان نجیب زادگانی خوش تیپ و مهربان که استعدادهای نهفته ی فراوانی دارند، در ادبیات دنیای مدرن، جایی برای خود باز کردند. شاید معروف ترین داستان این حیطه، شاهزاده قورباغه باشد، پرنسی که توسط جادوگری به قورباغه تبدیل می شود.

اما خارج از دنیای قصه ها و افسانه ها، این گونه ی وسیع تقریباً در همه ی نقاط جهان یافت می شود. اندازه ی آنها بسیار متغیر بوده و از قورباغه های ریزه میزه ی 7.7 میلیمتری تا انواع بزرگ تر 32 سانتیمتری را شامل می شوند.

اما جمعیت قورباغه ها نیز همچون سایر ساکنان این کره رو به نقصان است. در واقع از هر سه گونه ی موجود قورباغه ها، یکی در آستانه ی انقراض قرار گرفته است. بسیاری از دانشمندان بر این باورند که دوزیستان مثالی خوب در زمینه ی بازتاب سلامت اکوسیستم هستند. اگر محیط زیست آنها در معرض آلودگی قرار گیرد، آنها اولین قربانیان این آلودگی خواهند بود. امری که زنگ های خطر را برای ما به صدا در آورده است.

اگر مایلیم نسل های بعد هم از مشاهده ی این موجودات لذت ببرند، لازم است هر کس سهم خود را در حفظ طبیعت و محیط زیست بر عهده گرفته و در حد توان به بقای نسل جانداران امروزی کمک کند.

تصاویری که در ادامه مشاهده می کنید، از قورباغه ها گرفته شده اند، قورباغه هایی که یا اندکی با همنوعان شان فرق داشته و ظاهری عجیب و متمایز دارند و یا در شرایطی خاص و استثنائی قرار گرفته و سوژه ی عکاسان شده اند.

ارباب

قورباغه ی جنگلی سیاه

قورباغه ی کوبایی که لامپ خورده است.

قورباغه ی پرنده

قورباغه ی باتلاقی

غوک بزرگ هندی

تعقیب و گریز به سبک قورباغه 11

قورباغه ی سوارکار

کرمیت (Kermit) در دنیای واقعی

 

کرمیت از شخصیت های عروسکی مجموعه ی ماپت ها (Mupets)

استتار وزغی

سواری

قورباغه ی عبوس

مهمانی

خنده ای که جاودانه شد

قورباغه ای با شنلی از جنس مارمولک

چشم انداز بارانی

رقابت

قورباغه ی پائیزی

رفاقت

قورباغه ی شاد

قورباغه ی جین پوش زهراگین

درددل

انتظار

بعد از باران

آنها شاید موجوداتی لزج و عجیب باشند، اما به همان اندازه، متفاوت و بعضاً دوست داشتنی هستند. چرخ دنده ای کوچک در چرخه ی بزرگ حیات، که در جای وجودش گرانقدر و ارزشمند است.


.

منبع : nazweb.ir

منبع : بخش عکس آکاایران
برچسب :