اکاایران: سیتروئن +C1 JCC مدلی ویژه از این خودرو شهری است که حاصل همکاری سیتروئن با یک طراح مُد در فرانسه است. این اولین‌باری نیست که سیتروئن از طراح مد برای آرایش محصولاتش استفاده می‌کند؛ پیش‌تر نیز در سال ۲۰۱۸، مدل +JCC سیتروئن C3 با تریمی ویژه و رنگارنگ معرفی شد. طبق گفته‌ی این شرکت فرانسوی، رنگ‌های قرمز، آبی و زرد به‌کاررفته‌در +C1 JCC، به‌ترتیب القا‌دهنده‌ی وفاداری، امید و درخشندگی است. در ادامه این مقاله از آکا, تصاویر این خودروی زیبا سیتروئن را برای شما عزیزان و همراهان همیشگی آکا گردآوری کرده ایم . با ما همراه باشید.

سیتروئن +C1 JCC
 
 
 

مشخصات سیتروئن C1 Furio PureTech 82

قیمت: ۱۱۲۰۵ پوند
پیشرانه: ۳ سیلندر ۱.۲ لیتری بنزینی
قدرت/گشتاور: ۸۱ اسب بخار/۱۱۶ نیوتون متر
گیربکس: ۵ سرعته ی دستی، دیفرانسیل جلو
شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت: ۱۰.۹ ثانیه
حداکثر سرعت: ۱۷۰ کیلومتر در ساعت
مصرف سوخت: ۴.۳ لیتر در هر صد کیلومتر

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

کابین و ایمنی

در فضای داخلی کابین با یک محیط بسیار ساده و ابتدایی روبرو می شویم که شاید مهمترین رویداد آن مربوط به نمایشگر لمسی 7 اینچی سیستم سرگرمی شود. برای استفاده از امکانات بیشتر لازم است تا پس از دانلود اپ اختصاصی تلفن هوشمند اندرویدی یا آی او اس خود را بدان متصل کنید تا نمایشگر صفحه نمایش تلفن هوشمند را به نمایش بگذارد. از امکانات کابین می توان به شیشه های الکتریکی جلو، یو اس بی، سیستم صوتی با 2 اسپیکر و ... اشاره کرد.

یکی از ویژگی های جالب سی1 نسل دوم طراحی سقف ایراسکیپ برای آن است که با مکانیسم الکتریکی بخش کرباسی آن تغییر حالت می دهد. سقف در 3 رنگ مختلف و متفاوت با رنگ اصلی خودرو ارائه شد که شامل قرمز آفتابی، مشکی و خاکستری می شود.

 
 
 
 

در بخش ایمنی سی1 نسل دوم در زمان معرفی موفق به دریافت 5 ستاره ایمنی از NCAP اروپا شد که تست تصادف آن به سال 2014 مربوط می شود. مواردی مانند ای بی اس، دستیار ترمز الکترونیکی، پایداری الکترونیکی، دستیار حرکت در سربالایی، 6  ایربگ، ایزوفیکس، هدلایت اتوماتیک، ورود بدون کلید، سنسور پارک جلو و عقب، هشدار خروج از خط و... از جمله امکانات فعال در تریم های مختلف این خودرو هستند.

 
 
 
 
 
 

پبشرانه

در بخش پیشرانه از نمونه 3 سیلندر 1 و 1.2 لیتری استفاده شده است. نمونه 1.2 لیتری برابر با 82 اسب بخار خروجی و 117 نیوتن متر گشتاور دارد. خروجی نمونه 1 لیتری نیز برابر با 68 اسب بخار است.

با موتور قویتر خودرو طی 10.9 ثانیه از حالت توقف به سرعت 100 کیلومتر برساعت می رسد و با نمونه 1 لیتری طی 13 ثانیه این رکورد ثبت می شود. شاخص مصرف سوخت در حالت ترکیبی برای پیشرانه 1.2 لیتری برابر با 3.6 لیتر گزارش شده و برای موتور 1 لیتری 3.1 لیتر.

منبع : بخش عکس آکاایران
برچسب :