زشت ترین خودروهای کمپانی های مشهور دنیا+عکس
اگر به سرچ گوگل بروید و عبارت زشت‌ترین اتومبیل جهان را جست و جو کنید، پاسخ پونتیاک آزتک یا فیات Multipla خواهد بود، اما گوگل اشتباه می‌کند. بسیاری از اتومبیل‌ه

 

آکاایران: طراحی و چهره یک ماشین در ابتدا و سال‌های اولیه تاریخ خودروسازی، نه برای مشتریان و نه برای سازندگان موضوع مهمی نبود. اما با ثباتی که روند تولید فنی خودروسازی گرفت و برطرف شدن اشتباهات و ایرادهای اولیه در ساختار مکانیکی تولیدات کارخانه‌ها، به‌تدریج این کمپانی‌ها شروع به طراحی جذاب خودروها کردند تا مشتریان را با این روش به سمت خود بکشانند. روشی که از همان سالها تا به امروز پا برجا مانده و برای بسیاری از خریداران در دنیا، یکی از فاکتورهای مهم در تهیه ماشین طراحی و رخ آن است.

زشت‌ترین خودرو‌های جهان را بشناسید + عکس - بیت‌ ران

  البته زشتی و زیبایی نسبی است و به نگاه افراد بستگی دارد؛ با این حال خودروهایی که در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات آکا, معرفی کرده‌ایم، به‌عنوان زشت ترین خودروهای کمپانی های مشهور دنیا مثل لوتوس ، نیسان ، فیات و حتی شرکت بنز شناخته شده‌اند. با ما همراه باشید

لوتوس اروپا

در سال 1966 روی خط تولید قرار گرفت و تا سال 1975 نیز در بازار حضور داشت. این خودرودر کلاس 2 درب کوپه قرار داشت اما طراحی نامتعارف قسمت عقب، دلیلی بود تا به رغم سابقه درخشان لوتوس در طراحی خودرو مورد انتقاد مخاطبان و کارشناسان قرار داشته باشد.

 
این خودروهای زشت!/ از نیسان پولسار تا تویوتا پرویا (+عکس)5
 
این خودروهای زشت!/ از نیسان پولسار تا تویوتا پرویا (+عکس)5
 

نیسان پولسار ان اکس

این خودرو در سال 1986 در بازار ژاپن معرفی و سپس به آمریکای شمالی راه یافت. طراحی مهمترین چالشی پیش روی این خودرو بود زیرا تا ستون وسط یک کوپه جذاب بود اما پس از آن تبدیل به یک استیشن و وانت می شد! به عبارت دیگر دو قسمت بدنه ربطی به یکدیگر نداشتند!

این خودروهای زشت!/ از نیسان پولسار تا تویوتا پرویا (+عکس)
 
این خودروهای زشت!/ از نیسان پولسار تا تویوتا پرویا (+عکس)
 
این خودروهای زشت!/ از نیسان پولسار تا تویوتا پرویا (+عکس)
 

فیات مالتی پلا

زمانی که در سال 1998 معرفی شد، فیات انتقادات بسیار زیادی را بابت آن متحمل شد. مالتی پلا از آن خودروهایی است که به زحمت می توان نکته مثبتی و یا بهتر بگوئیم جذابیت در طراحی آن جستجو کرد!

 
این خودروهای زشت!/ از نیسان پولسار تا تویوتا پرویا (+عکس)4

ب ام و زد1

این کوپه آلمانی اتفاقا بسیار زیبا و جذاب بود اما تمام مشکل به مدل درب ها و سیستم باز شدن آنها مربوط می شد. کار به جایی رسید که فروش آن در برخی از کشورها به دلیل مسائل ایمنی ممنوع شد. معرفی کامل زد1 را اینجا مطالعه کنید.

 
این خودروهای زشت!/ از نیسان پولسار تا تویوتا پرویا (+عکس)2
 

لامبورگینی ال ام002

نام لامبو برای اکثر طرفداران خودرو حتی بدون اینکه تصویری از محصول مورد بحث ببینند، کفایت می کند تا عاشق آن باشند! اما این شاسی بلند عملا هیچ ربطی به سابقه خودروهای سرعتی لامبورگینی ندارد. برخی از نقدهای خودرویی از آن به عنوان کاردستی کودک نام برده اند! البته یک کاردستی با پیشرانه 12 سیلندر دقیقا مشابه کانتاش. درباره ال ام002 اینجا بیشتر مطالعه کنید.

 
این خودروهای زشت!/ از نیسان پولسار تا تویوتا پرویا (+عکس)3
 

 

 

لینکلن بلک وود

قطعا در همان نگاه اول تایید می کنید که این یک سدان است تا وانت. طراحی قسمت دماغه و همچنین نمای جانبی تا ستون آخر درب عقب هیچ ربطی به قسمت بار نداشت و عملا یک شکست برای لینکلن در کارنامه محصولاتش محسوب می شود. البته مدت بسیار کوتاهی در خط تولید قرار داشت(اگوست 2001 تا دسامبر 2002).

 
این خودروهای زشت!/ از نیسان پولسار تا تویوتا پرویا (+عکس)6
 

تویوتا پرویا نسل اول

این ژاپنی دهه نود میلادی، به ون سوسکی معروف بود. انصافا در نمای جانبی هم حس می شود الگوی طراحی آن یک سوسک چاق بوده و همین مساله موجب شد تا پیوسته نامش در لیست زشت ترین خودروهای تاریخ تکرار شود.

 
این خودروهای زشت!/ از نیسان پولسار تا تویوتا پرویا (+عکس)7
 
 
منبع : بخش عکس آکاایران
برچسب :