عکس های کراس اوور متفاوت کمپانی چینی هاوال
کمپانی چینی هاوال، کراس اوور متفاوت خود با نام کول داگ 2022 را با برچسب قیمت 18 تا 22 هزار دلار در بازار چین عرضه کرده است.تصاویر این شاسی بلند جذاب و متفاوت شر

هاوال Cool Dog معرفی شد؛ یک شاسی بلند آفرودی با قیمت پایه تقریبا 600 میلیون  تومان – تابان وبکو

آکاایران: هاوال یکی از مطرح ترین تولیدکننده خودروهای شاسی بلند در دنیا بوده که یک اسیووی کامپکت جدید را به تازگی رونمایی کرده است. این خودرو هاوال کول داگ Cool Dog بوده که یک شاسی بلند بنزینی جدید بوده که یک پله نسبت به هاوال بیگ داگ Big Dog جایگاه پایین تری داشته و از همان سبک طراحی بهره برده است. در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات آکا, تصاویر بیشتر این شاسی بلند به همراه مشخصات فنی آن را مشاهده خواهید کرد. با ما همراه باشید.

ظاهر هاوال کول داگ Haval Cool Dog

هاوال کول داگ Cool Dog سبک طراحی مشابهی با برادر بزرگتر خود یعنی هاوال بیگ داگ دارد. اما خوشبختانه هیچ پنل بدنه ای بین این دو شاسی بلند چینی مشترک نیست. در نمای جلو هاوال کول داگ چراغ های LED دایره ای شکل نصب شده که ترکیب آنها با استایل مستطیلی جلوپنجره چهره خشن و آفرودی به این خودرو بخشیده است. سپرها به رنگ خام بوده و رنگ آنها مشابه با بدنه اجرا نشده و در زیر بدنه صفحه محافظ آلومینیومی برای مراقبت از ادوات فنی در آفرود نصب شده است.

هاوال کول داگ Cool Dog در نمای جانبی دارای گلگیرهای حجم پردازی شده بوده و آرک چرخ ها حالتی مربعی شکل داشته که چهره ای عضلانی به این خودرو بخشیده است. هاوال سعی کرده خط شیشه ها را مشابه با شاسی بلند مطرح هامر طراحی کند که این شباهت در قسمت شیشه عقب و ستون مشکی رنگ و گلگیر برآمده عقب بیشتر هم حس می شود. روی درب فضای بار هاوال کول داگ Cool Dog یک زاپاس بند نصب شده است. در این قسمت همچنین شیشه عقب ارتفاع بسیار کمی داشته و چراغ های عقب نیز از نوع LED با استایلی عمودی هستند.

کول داگ که ظاهری جان سخت و تقریبا آفرودی دارد از منظر ابعاد برابر با 4520 میلیمتر در طول، 1875 میلیمتر در عرض  و 1745 میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محورهای آن نیز برابر با 2710 میلیمتر است. ارتفاع از سطح زمین 196 میلیمتر محاسبه شده که این عدد نیز بیانگر قابلیت های آفرودی خودرو است.هاوال کول داگ با توجه به تریم از 1623 تا 1710 کیلوگرم وزن دارد.

هاوال کول داگ 2022
 
هاوال کول داگ 2022
 
هاوال کول داگ 2022
 
هاوال کول داگ 2022
 

در بخش پیشرانه هاوال کول داگ از نمونه 1.5 لیتری 4 سیلندر توربوشارژ با 150 اسب خروجی و گشتاور 218 نیوتن متر استفاده شده که همین بخش را باید نقطه ضعف اصلی این خودرو بدانیم.

ظرفیت باک 55 لیتر، متوسط مصرف 7.8 لیتر و بیشینه سرعت 180 کیلومتر بر ساعت محاسبه شده است.

 
پیشرانه هاوال کول داگ
 
پیشرانه هاوال کول داگ
 
پیشرانه هاوال کول داگ

در بخش جعبه دنده تریم پایه از نمونه دی سی تی 7 سرعته در ارتباط با محور جلو استفاده شده است. تریم پرچمدار مجهز به سامانه تمام چرخ محرک و جهبه دنده 7 سرعته دی سی تی است.رینگ های آلومینیومی در اندازه 18 اینچی ارائه می شوند و سیستم ترمز در تمامی چرخ ها دیسکی است.

 
کابین هاوال کول داگ
 
داشبورد و کنسول مرکزی هاوال کول داگ، کاملاً با استفاده از پلاستیک خشک ساخته شده‌اند. فرمان سه پره و چرمی بوده و صندلی‌ها با چرمی متناسب با رنگ بدنه پوشیده می‌شوند. بر روی کنسول مرکزی صفحه نمایشی 12,3 اینچی قرار دارد و از یک نمایشگر 12,3 اینچی نیز به عنوان صفحه کیلومتر استفاده می‌شود. سیستم اطلاعات سرگرمی از KTV که در چین محبوبیت فراوانی دارد؛ پشتیبانی خواهد کرد. در اوایل دهه 2000 بسیاری از خودروسازان چینی سیستم‌های KTV مبتنی بر VCD را به صفحه نمایش‌های کوچک داشبورد افزوده‌اند. البته امروزه تمام سیستم مزبور بر روی شبکه‌ای ابری بارگزاری شده و چینی‌ها از این طریق با آن ارتباط برقرار می‌کنند.
کابین هاوال کول داگ
 
کابین هاوال کول داگ
 
کابین هاوال کول داگ
 
کابین هاوال کول داگ
 
کابین هاوال کول داگ
 
کابین هاوال کول داگ
 
کابین هاوال کول داگ
 
کابین هاوال کول داگ
 
کابین هاوال کول داگ
 
کابین هاوال کول داگ
 
کابین هاوال کول داگ
 
کابین هاوال کول داگ
 
کابین هاوال کول داگ
 
در بخش ایمنی نیز مواردی شامل: کروز کنترل تطبیقی، ورود بدون کلید، رادار پارک عقب، دوربین 360 درجه، نشانگر فشار باد لاستیک ها، ای بی اس، ای بی دی، دستیار ترمز، پایداری الکترونیکی، ترمز پارک اتوماتیک، دستیار حرکت در سربالایی و سرپایینی، سیستم پارک اتوماتیک، نمایش نقاط کور دید راننده، نور بالا و پایین اتوماتیک، ایزوفیکس صندلی کودک، ایربگ کامل به غیر از جانبی ردیف عقب و ... قابل اشاره هستند.
منبع : بخش عکس آکاایران
برچسب :