خاص ترین مکان های دنیا که حیرت زده تان می کنند
خاص ترین مکان های دنیا که حیرت زده تان می کنند ،عجیب ترین مکان های جهان،مکان های دیدنی و عجیب،زشت ترین جای دنیا،دیدنی ترین نقاط جهان،جاذبه های گردشگری جهان،دیدن

آکاایران: خاص ترین مکان های دنیا که حیرت زده تان می کنند

آکاایران: خاص ترین مکان های دنیا که حیرت زده تان می کنند 

دراین مقاله شما رابا خاص ترین مکان های دنیا آشنا می کنیم، مکان های عجیب دنیا. البته منظورمان از خاص و عجیب ماورای طبیعت نیست! بلکه این مکان ها در عین منطقی بودن شان به همان اندازه عجیب هستند، در ادامه با پارس ناز همراه بمانید تا این مکان های خاص و عجیب رابه شما معرفی کنیم.

دریاچه ی خالدار، بریتیش کلمبیا، کانادا

مدت ها است که بومیان اوکناگن احترام زیادی برای دریاچه ی خالدار قائل هستند و به سهولت می توان دید چرا این مردم معتقدند این دریاچه مقدس است. در تابستان آب دریاچه تبخیر می شود و استخرهای معدنی کوچک به جا میماند، که رنگ هر یک از انها با استخر کناری متفاوت است. این دریاچه ی بکر از اتوبان ۳ در شمال غربی شهر کوچک اوسیوس قابل مشاهده است، اما از بازدیدکنندگان تقاضای میشود به حریم این سرزمین قبیله ای وارد نشوند.

گذرگاه ساحلی جاینت، ایرلند شمالی

۶۰ میلیون سال پیش فوران عظیم یک آتشفشان توده ای از بازالت مذاب را جاری کرد که پس از سرد شدن جامد و منقبض شد و شکاف هایی راکه امروز مشاهده میکنید ایجاد کرد. برآورد شده است که دراین میراث جهانی یونسکو ۳۷۰۰۰ ستون چند ضلعی وجوددارد. این ستون ها از نظر هندسی به قدری عالی و بی نقص است که بر اساس افسانه های محلی یک غول آن ها را ساخته است و اکنون در لیست عجیب ترین مکان دنیا قرار دارد.

چاه تور، اورگان، امریکا

در شرایط جوی نامساعد در چاه تور، که با نام Spouting Horn نیز شناخته میشود، موج های خروشان به گودالی گسترده برخورد می کند و سپس با نیروی شدید به سمت بالا پرتاب میشود. این منظره از طریق مسیر کاپیتان کوک که از مرکز بازدید ناحیه ی صحرایی Cape Perpetua آغاز میشود، قابل مشاهده است. اما برای امنیت خودتان، به ویژه هنگام جزر و مد یا در طول توفان های زمستانی کاملا عقب بمانید.

پاموک کاله، ترکیه

پاموک کاله «قلعه ی پنبه ای»، میراث جهانی جالب توجه یونسکو در جنوب غربی ترکیه است که بازدید ازآن مستلزم رفتن به خرابه های هیراپولیس است، شهری فوق العاده که زمانی دور این قلعه ساخته شد. به گزارش پارس ناز، آب چشمه های طبیعی مانند آبشار فرو می ریزد ودر بالکن های تراورتن استخرهای آب گرم فوق العاده ای برای یک آب تنی سریع ایجاد میکند و اکنون در لیست عجیب ترین مکان دنیا قرار دارد.

دریاچه هیلیر، غرب استرالیا

این دریاچه ی جالب در ۱۸۰۲ روی یکی از بزرگ ترین جزیره های غرب استرالیا به نام مجمع الزایر ریشرشی کشف شد. این دریاچه رنگ صورتی خودرا سر تا سر سال حفظ میکند. برخی دانشمندان می گویند این رنگ صورتی به خاطر وجود گونه ای از جلبک های نمک دوست به نام دانیلینا سالینا «Dunaliella salina» و باکتری های صورتی به نام هالوباکتریوم است.

باداب سورت، ایران

این بالکن های تراورتن دلپذیر در شمال ایران یک پدیده ی طبیعی حیرت انگیز است که در طول هزاران سال ایجاد شده است. تراورتن نوعی سنگ آهک است که از رسوب کلسیم موجود در آب جاری، یعنی آب دو چشمه ی آب گرم با خواص معدنی متفاوت تشکیل میشود. رنگ مایل به قرمز غیرعادی دراین بالکن ها ناشی از محتوای زیاد اکسید آهن در یکی از چشمه ها است و اکنون در لیست عجیب ترین مکان دنیا قرار دارد.

کوه های تیانزی، چین

این قله های آهکی سرگیجه آور، که در شمال غرب استان هونان در چین قرار دارد، پوشیده از گیاهان سبز و شاداب است و اغلب در هاله ای از مه قرار دارد. یک خودرو کابلی تا روستای هوانگشی میرود و ازآن جا مسیرهای بی شماری برای لذت بردن از مناظر خیره کننده ی تیانزی «پسر آسمان» وجوددارد؛ عجیب نیست که این قله ها الهام بخش کوه های معلق در فیلم تاثیر گذار آواتار است.

خطوط نازکا، پرو

طرح های حیوانی و اشکال هندسی در زمین بایر پامپا در سن خوزه ی پرو که در دوره ی نازکای باستان حک شده است یکی از عجیب ترین رازها است. به گزارش پارس ناز،این اشکال فقط از بالا یا از برج فلزی درکنار اتوبان قابل مشاهده است. طول عده ای از این اشکال غیر قابلِ توضیح به ۲۰۰ متر می رسد و هر یک از انها تنها با یک خط ممتد ترسیم شده است.

مثلث برمودا، اقیانوس آتلانتیک شمالی

این مثلث بدنام با مساحت ۵۰۰ هزار مایل مربع، که سالها است که در هاله ای از رمز و راز قرار دارد، مثلث شیطان نیز نامیده می شود. این منطقه تقریباً بین برمودا در فلوریدا و پورتوریکو قرار دارد. هرچند گارد ساحلی امریکا وجود چنین منطقه ای رابه چالش کشیده است، تئوری های توطئه درباره ی نیروی مغناطیسی و کشتی ها، هواپیماها و آدم هایی که فاقد هیچ نشانی ناپدید شده اند داستان هایی ساخته اند.

جزیره ی سکوترا، یمن

این جزیره ی دور افتاده که ۶ میلیون سال پیش از سرزمین اصلی افریقا جدا شد، شبیه مجموعه ای از فیلم های علمی تخیلی است. تنوع زیستی شگفت انگیز و منحصر به فرد سکوترا به این معنی است که گیاهان و درختان این منطقه هیچ جای دیگر دنیا پیدا نمیشود – خاص ترین و عجیب ترین گونه ها درخت های باستانی و پیچ خورده ی خون اژدها و بطری بابونه «bulbous bottl» است و اکنون در لیست عجیب ترین مکان دنیا قرار دارد.

دست صحرا، شیلی

مسئول این اثر هنری بسیار عجیب که در وسط صحرای آتاکاما از میان شن ها سر برآورده است، یک مجسمه ساز شیلیایی به نام ماریو ایرارزابال است. این مجسمه در ۴۶ مایلی جنوب شهر آنتوفاگاستا است. ایرارزابال به این خاطر معروف است که آثار هنری او با رنج انسان در ارتباط است. به گزارش پارس ناز، این مجسمه ی عظیم و دلسردکننده حس تنهایی را تلقین می کند که موقعیت مکانی متروک و منزوی اش این حس را تشدید می کند.

تپه های شکلاتی جزیره ی بوهل، پانجیان، چین

تپه های مخروطی بوهل در وسط این جزیره قرار گرفته است. ارتفاع این تپه ها متفاوت است اما شکل انها به قدری شبیه است که ممکن است تصور کنید ساخته ی دست بشر است. با این حال بر اساس گزارش یونسکو این تپه ها برآمدگی های رسوب مرجانی هستند ودر اثر فرسایش آب باران به وجود آمده اند. نام تپه های شکلاتی از ظاهر آن ها در فصل خشکی گرفته شده است، یعنی زمانی که برگ درختان از سبز به قهوه ای تبدیل می شود.

ساحل سرخ، پینجین، چین

این ساحل بسیار جالب و عجیب است و با نوعی خزه ی دریایی به نام سویدا «Sueda» پوشیده شده است که در پاییز به رنگ قرمز روشن در می آید. این تالاب های جزر و مدی یک مأمن طبیعی مهم برای پرندگان مهاجر است. فقط بخش کوچکی از این ساحل برای عموم مردم باز است، اما میتوان از طریق یک پل چوبی که به دریا منتهی میشود، ازآن بازدید کرد و اکنون در لیست عجیب ترین مکان دنیا قرار دارد.

دشت کوزه ها، لائوس

این کوزه های سنگی که در هاله ی رمز و راز قراردارند، در گروه های یک تا صد تایی در سراسر استان شیانگخوانگ پخش شده اند. یک نظریه ی امکان پذیر این است که از این کوزه ها در مراسم ترحیم باستانی استفاده می شده است، اما افسانه های بومی میگویند از این کوزه ها برای آوردن شراب برنج دم شده برای غول ها استفاده می شده است.

در دهه ی ۱۹۶۰ امریکا شمال لائوس را هدف بمباران هوایی شدید قرار داد و بتازگی بخشی از این منطقه پاک سازی شده و امنیت آن برای بازدید تایید شده است.

پارک ملی گوبلین ولی، یوتا، امریکا

نه این جا مریخ نیست، بلکه یک دره ی خالی از سکنه در ۲۱۶ مایلی جنوب سالت لیک سیتی در یوتا است. باد و باران سنگ های ماسه ای نرم را سال های سال فرسوده است تا قله ها یا صخره های فرسایش شده ای شکل دهد که برخی فکر میکنند شبیه به دیوها است. این سرزمین وهم برانگیز فقط یک مایل عرض و ۲ مایل طول دارد و ارزش اش را دارد که برای نزدیک شدن به این اشکال عجیب وغریب به اکتشاف در آن بپردازید.

کوچه ی استخوان نهنگ، سیبری

قطعه ای از ساحل شمالی در جزیره ی دورافتاده ی Yttygran، در ۸۲ کیلومتری ساحل آلاسکا، به مقصدی هولناک برای گردشگران تبدیل شده است. استخوان های آرواره، دنده، و مهره های یک وال غول پیکر عمود بر زمین ایستاده اند و کوچه ای عجیب و ترسناک ایجاد کرده اند. همه ی موافق هستند که قدمت این منطقه به قرن ۱۴ ام یا ۱۵ ام برمی گردد، اما هیچکس نمیداند این جا مکانی مقدس برای ملاقات قبایل بومی بوده است یا فقط محلی برای ذبح جمعی.

ساحل شیشه ای، کالیفرنیا، امریکا

این ساحل شیشه ای درخشان در کالیفرنیا یکی از اثرات جانبی جالب توجه است که در به خاطر سالها تخلیه ی آشغال در ساحل ایجاد شده است. اینکار تا دهه ی ۱۹۶۰ ادامه داشت و پس ازآن دریا پر از اشیای مختلف، از وسایل الکترونیکی گرفته تا بطری و کنسرو بود. به مرور زمان، امواج دریا همه ی چیز را شکست و به شکل سنگ ریزه های رنگی درآورد و این ساحل به یک جاذبه ی گردشگری مهم تبدیل شد. این جاذبه ی گردشگری اکنون در خطر است چون گردشگران شیشه ها رابا خود به خانه می برند.

دخمه ی مردگان، پاریس، فرانسه

دخمه ی مردگان که بسیار ترسناک است، شبکه ای از تونل های معدن قدیمی زیر پاریس، و مقبره ابدی حدود ۶ میلیون پاریسی است. بیشتر انها استخوانها و جمجمه های بی نام و نشانی هستند که در طول قرن های ۱۸ ام و ۱۹ ام از قبرستان بسیار شلوغ شهر به این جا آورده شده اند. عاقبت مسئولان به ظرفیت این مکان بعنوان جاذبه ی گردشگری پی بردند و استخوانها به شکل خوفناکی که امروز مشاهده میکنید سامان دهی شد.

آب فشان فلای، نوادا، امریکا

این آب فشان اسرارآمیز دریک ملک شخصی در حاشیه ی بیابان صخره سیاه در نوادا قرار دارد. این آب فشان در ۱۹۶۴ هنگامیکه یک شرکت انرژی برای رسیدن به آب های زمین گرمایی حفاری میکرد، به طور اتفاقی ایجاد شد. امروز یک فواره ی سوزان تا ارتفاع ۱.۵ متر بیرون میزند و رسوب های معدنی حاصل ازآن این مخروط را هر سال چند اینچ بزرگ تر میکند. این رنگ های قرمز و سبز شاد به خاطر جلبک های گرمادوست است.

جزیره گربه، ژاپن

برای رفتن به جزیره ی تاشیروجیما باید سفر کوتاهی با کشتی های مسافربری داشته باشید. این جزیره ۱۰۰ نفر جمعیت انسانی دارد که تعداد دوستان پشمالوی آن ها بسیار بیش تر است. در اصل گربه ها به این جزیره روی آوردند چون محل تولید ابریشم بودو موش ها شکارچیان طبیعی کرم ابریشم هستند.

ماهیگران بومی این گربه ها و جزیره را خوش یمن می دانستند و حتی این جزیره معبد گربه نیز دارد. هم چنین اخیرا کابین هایی به شکل گربه برای اقامت گردشگران ساخته شده است. نیازی به گفتن نیست که سگ ها حق ورود به این جزیره را ندارند و اکنون در لیست عجیب ترین مکان دنیا قرار دارد.

.

منبع : parsnaz.ir

منبع : بخش عکس آکاایران
برچسب :