10 پوستر برتر برای نلسون ماندلا
پوسترهای ماندلا , اسطوره بزرگ , زندگی نامه ماندلا , آفریقای جنوبی , نلسون ماندلا , پوستر , عکس های نلسون ماندلا , نِلسون رولیهلاهلا ماندِلا

آکاایران: 10 پوستر برتر برای «نلسون ماندلا»

نِلسون رولیهلاهلا ماندِلا (زاده ۱۸ ژوئیه ۱۹۱۸) نخستین رئیس جمهور آفریقای جنوبی است که در انتخابات دموکراتیک عمومی برگزیده شد.

نِلسون رولیهلاهلا ماندِلا (زاده ۱۸ ژوئیه ۱۹۱۸) نخستین رئیس جمهور آفریقای جنوبی است که در انتخابات دموکراتیک عمومی برگزیده شد. وی پیش از ریاست جمهوری از فعالان برجستهٔ مخالف آپارتاید در آفریقای جنوبی و رهبر کنگره ملی آفریقا بود. او همواره پایبند به عدم توسل به خشونت بود. ماندلا در طول ۲۷ سال زندان، که بیشتر آن را در یک سلول در جزیره روبن سپری کرد، مشهورترین چهرهٔ مبارزه علیه آپارتاید در آفریقای جنوبی شد.

وی پس از آزادی از زندان در سال ۱۹۹۰، سیاست صلح طلبی را در پیش گرفت، و این امر منجر به تسهیل انتقال آفریقای جنوبی به سمت دموکراسی ای شد که نماینده تمامی اقشار مردم باشد. او را در آفریقای جنوبی اغلب تحت عنوان مادیبا می شناسند، این عنوان افتخاری را بزرگان خاندان ماندلا به وی داده اند.

این عنوان دیگر مترادف با نام نلسون ماندلاست. بسیاری از مردم آفریقای جنوبی نیز به نشانهٔ احترام وی را مخولو (پدربزرگ) صدا می زنند. و حالا چند روزی است این اسطوره بزرگ و دوست داشتنی را از دست داده ایم. رهبری که سخت مبارزه کرد و سال ها لبخند زد. ببینید:

آکاایران: 10 پوستر برتر برای نلسون ماندلا

.

منبع :

منبع : بخش عکس آکاایران
برچسب :